Z pustyni w tropiki. Taksówką przez Niger i Benin

Zapraszamy na spotkanie OP PTG on-line w dniu 18 czerwca, w  czwartek o godz. 17:00.

Link do spotkania

W programie:
17:00-17:15 Liga Geograficzna w projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020 – dr Ilona Potocka

Przedstawiona zostanie Liga Geograficzna, będąca jedną z sześciu lig przedmiotowych w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020. Projekt jest realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Głównym koordynatorem jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, a opiekunem lig prof. UAM dr hab. Sebastian Paczos. Celem Ligi jest aktywizacja uczniów w procesie rozwijania kompetencji z zakresu geografii. Podczas rozgrywek na żywo, prowadzonych w systemie teletransmisji, uczniowie odpowiadają na pytania przygotowane przez pracowników naukowych Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM. Dzięki połączeniu elementów nauki, zabawy i rywalizacji uczniowie zdobywają wiedzę, w sposób atrakcyjny i efektywny.

17:15-18:15 Z pustyni w tropiki. Taksówką przez Niger i Benin – prof. UMK dr hab. Tomasz Karasiewicz

Pracownicy Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMK w Toruniu: Tomasz Karasiewicz, Przemysław Charzyński i Marcin Świtoniak, zapraszają na wspólną podróż przez Afrykę Zachodnią – od stolicy Nigru – Niamey do Kotonou nad Zatoką Gwinejską. Będzie to opowieść o przyrodzie nieożywionej i ożywionej, o ludziach, ich zajęciach, religiach, zwyczajach i kulturze. Zobaczymy jak żyje się w Afryce postkolonialnej na przykładzie Nigru i Beninu.